SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

A. ENGİN KANBER - cukurovapress@gmail.com
DOSTÇA AYRILIK
20 Ekim 2014 - 1683 okunma

Tanır Emre ÜZELGEÇİCİ’ye teşekkür...
Bundan iki yıl önce gazete satın alacağım hiç aklımdan geçmezdi, ama bu camiaya eski patronum Hakan Bülent YARDIMCI ve spor camiasından dolayı hiç uzak değildim. Bir gün Adnan ERCAN abinin bürosunda otururken, Cihan ÇINARLI’nın, “Engin, bizim patronlar gazeteye yeteri kadar zaman ayıramıyorlar ve gazeteyi satmayı düşünüyorlar’’ demesi, bu günlerin başlangıcı oldu. Ben de bu camiadaki dostlarımla “Bir gazete satın alırsak ne yapabiliriz?’’ diye düşündüm...
Tüm dostlarım “Aman Engin, bu iş zor iş, kazanan gazete yok, tüm gazeteler zarar ediyor’’ dediler, ama benim hep hayalimde  “Adana’nın bir spor gazetesine ihtiyaç olduğu, bende bu gazeteyi alırsam bu açığı gidereceğim” düşüncesi vardı. Bu fikrimi, Tanır Emre arkadaşımla paylaştım. O da hiç tereddüt etmeden  “Engin abi gel, birlikte yapalım’’ dedi. Ben de Tanır’ın bu camiaya yabancı olmadığını, birlikte yapmamızın yararlı olacağını düşünerek bu gazeteyi satın aldım. Ama ne yazık ki, Basın İlan Kurumu “Spor gazetesi yaparsanız, basın ilan hakkı alamazsınız’’ deyince,  spor gazetesi yapma hevesinden vazgeçtik. Yaklaşık 15 ay sonra da, Son Nokta Gazetesi’nin satılacağını duyduk ve bu gazeteyi satın alıp, şirket bünyesine kattık. Ancak, Son Nokta Gazetesi yayın hayatında hep ikinci planda kalmış bir gazete idi. Biz de Tanır ile konuşup, “Biz bu gazeteleri ayırırsak, daha güçlü oluruz” düşüncesini paylaştık. Ben Çukurova Press’i,Tanır da Son Nokta Gazetesi’ni aldı. Ben Tanır’ın iş prensiplerini bildiğim için, Son Nokta yeni adı Çukurova METROPOL Gazetesi’ni, Adana’nın en önemli gazetelerinden biri haline getireceğine inanıyorum.
Bu ortaklığımız boyunca dostum Tanır Emre ÜZELGEÇİCİ ve ailesine bana gösterdikleri sevgi, saygı ve dostluklarından dolayı teşekkür eder, Çukurova METROPOL Gazetesi’ne başarılar dilerim.
NOT: Çukurova Press Gazetesi’ne katkı sağlayan Yalçın ÖCAL ağabeyime, Başak ORDU kardeşime ve Şeyda TURAÇLAR ablama teşekkürler sunar ve yeni gazetelerinde başarılar dilerim.

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


A. ENGİN KANBER Diğer Yazıları

11 Ocak 2017 - Yaşamak ve yaşatmak...
25 Ocak 2016 - Gazeteci olmak...
31 Mart 2015 - Rezalet
16 Mart 2015 - Hesap zamanı…
07 Mart 2015 - Dünya Derbisi’nde 50. randevu
16 Şubat 2015 - Bu kez kazanan Adana olsun
28 Kasım 2014 - Sevgili Başkan Aydoğdu
19 Ekim 2013 - Kim yener diye soruyorlar
01 Ekim 2013 - Bayram Babanın Çiftliği!
MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH