SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

ÇETİN ERDOĞAN - cukurovapress@gmail.com
ACENTELER ELEMENTER BRANŞTAN UZAKLAŞIYOR
15 Ağustos 2017 - 165 okunma

Son günlerde sigorta sektöründe yaşanan olumsuzluklar nedeniyle faaliyet gösteren acentelerin bir kısmı elementer branştan çekilmeye başladı..
12 Nisan kararlarını sigorta sektöründe kara gün olarak değerlendiren bir çok sigorta acentesi yaşadıkları kaos nedeniyle içerisinde bulundukları zor durumdan kurtulabilmek için çareler araştırıyor.
Bu durumda çarenin küçülmek, işyerlerini kapatmak veya elementer dışı başka branşlara yönelmek olduğunu söylüyorlar.
KRİZİ FIRSATA ÇEVİRMEK
Kayseri de 9 yıldan bu yana faaliyet gösteren RFK sigorta bunu yapmış.
Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Kaşlı "12 Nisan 2017 Tarihinde kara gün diye adlandırdığımız günden sonra elementer branşa bakış açımız 180 derece değişerek Hayat branşına yöneldik, herkes kriz döneminde küçülmeye giderken biz RFK Sigorta olarak büyümenin programını yaptık, Hazineden şube açma yetkimizi alarak sermaye yapımızı güçlendirdik ve tüm teknik donamına sahip dört yıllık Üniversite ve iki yıllık bankacılık bölüm mezunu takım arkadaşlarımızı RFK Sigorta ailesi ile de birleştirdik" diyor.
HEDEFLERİMİZ BÜYÜK
"9 yıl faaliyet gösterdiğimiz sigorta sektörü içerisinde kendini ispatlamış ve bir çok yeniliklere yol açmış bir firmayız. Başta İstanbul,Ankara,İzmir,Antalya, Adana ve Sivas olmaz üzere bölge temsilciliklerimizi açarak diğer illerde de home ofislerimizi faaliyete geçirerek Türkiye'nin yeni doğan ve büyüyen acente yıldızı olmak yolunda ilerliyoruz" diyen Kürşat Kaşlı " Doğru adres, Doğru fiyat " sloganıyla faaliyet alanlarını genişleteceklerini ve emin adımlarla yola devam edeceklerini ifade ediyor.
 
 
Adanalı iki genç, sigorta suistimallerinin peşine düştü!
Adana’da yaşayan Halil Can Akgül ve Murat Erdoğan isimli iki genç, sektörün kanayan yarası sigorta suistimallerine dur demek için “Sıfırdan Bir” isimli araştırma merkezi kurdular.  
Sigorta suistimalleri, tüm dünyada sigorta şirketlerinin en çok dert yandığı konuların başında geliyor. Sektörün bu yarası, üniversite mezunu iki gence ilham verdi. Adana’da yaşayan Halil Can Akgül ve Murat Erdoğan isimli iki gencin sigorta suistimalleri tanışmaları ise çalıştıkları araştırma şirketinde olmuş. Konuyla ilgili farkındalık kazanan gençler, sigorta suistimalleri üzerinde çalışan bir Ar-Ge şirketi kurdular: Sıfırdan Bir.
Sigortacıların haklarını savunuyorlar
 Adından da anlaşılacağı gibi Sıfırdan Bir, Adana’da hizmet veriyor. Halil Can Akgül ve Murat Erdoğan, usulsüz hasarların çoğaldığını tanıdıkları sigorta eksperleri, sigorta acenteleri, ulusal ve yerel basından duyup öğrendiklerini dile getiriyor. Akgül ve Erdoğan, bu alanda daha sistemli ve kurallara uygun çalışma yapılması gerektiğini, böylelikle haksızlığa uğrayan, dolandırılmaya çalışılan sigorta şirketlerinin bu konuda haklarının kuvvetle savunulması gerektiğini ifade ediyorlar.
“Anlatmaya kalksam sayfalarınız almaz…”
Bir araştırma şirketinde bu konuda uzun süreli bir staj ve eğitim süreci geçirdiğini belirten Halil Can Akgül, “Bu sürede karşılaştığım olaylar hiç de iç açıcı değil. Anlatmaya kalksam sayfalarınız almaz. Özetle diyorum ki sigorta şirketleri kendilerine gelen hemen her hasardan şüphelenip araştırmakta haklılar” ifadelerini kullandı. Araştırma şirketinde çalıştığı dönemde yaptığı araştırmaların birçoğunda şirketlerin iyi niyetinin suistimal edildiğine tanık olduğunu ifade eden Akgül, “Ortağım Murat Erdoğan’la birlikte gerekli olan mükellefiyetimizi gerçekleştirdik.  Bu nedenle göreve resmi olarak talip oldum. Teknik bilgi ve edindiğim tecrübelerime istinaden inanıyorum başarılı olacağız” dedi.
“Suistimal arayışındakilerin önünü keseceğiz”
Açtıkları yeni ofis ve yapacakları projeler hakkında bilgi veren Murat Erdoğan, “Ortağım Halil Can Akgül ile birlikte Adana merkezde ofisimize yerleştik. “Sıfırdan Bir” adı altında faaliyet göstereceğiz. Gerçekten heyecanlıyım. Gerekli teknik donanım ve tecrübeye sahibim” dedi. Küçümsenmeyecek şekilde ülke ekonomisine, istihdama ve gayri safi milli hasılaya katkı sağlayan sigorta şirketlerinin birtakım uyanıklar tarafından kandırılmaya ve dolandırılmaya çalışıldığını belirten Erdoğan, “Bu tür olayların maddi kayıp ve itibar kaybettirme çabalarının yanı sıra vicdan muhasebesi açısından ben ve benim gibi düşünenleri rahatsız ettiği kanaatindeyim. Daha sıkı çalışıp, hepsi için söylemiyorum tabii ama bu tür arayış içerisinde olanların önünü keseceğiz” şeklinde konuştu.
 “Sigorta sektörüne fayda sağlayacağız”
Sıfırdan Bir markasının yaratıcılarından Murat Erdoğan, şirketin isim babasının kendisi olduğunu söyledi. “Sıfırdan alıp bir ve yukarısına taşıyacağız” diyen Erdoğan, bu amaç doğrultusunda güçlü bir dayanışma içerisinde olduklarını da belirtti. Erdoğan, “Gücümüzü ve enerjimizi bu yolla birleştirip değerlendirerek sigorta sektörüne daha faydalı işler yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Kaynak: sigorta medya
 
 
İnternetten sigorta alacaklar dikkat!
Türkiye’deki tüm bankaların kredi ve hesap kartları 17 Ağustos itibarıyla internet alışverişine kapatılacak. Kartlar, müşteri onayı ile sanal alışverişe açılacak. Dijitalden zaman kaybetmeden sigorta alacak olan kişiler, eğer kartlarının internet alışverişini açmamışlarsa, o an online poliçe alamayacak.
Kredi kartı ile sanal alışveriş, eğer müşteri onayı yoksa 17 Ağustos’tan (yani 6 gün sonra )  itibaren yapılamayacak. Yani sigorta poliçesini dijitalden satın almak isteyen biri, 17 Ağustos’a kadar online alışveriş yapmaya devam edebilmek için bankasıyla görüşüp kartını onaylatmamışsa internetten poliçe alamayacak.
Bundan en çok hızlıca trafik sigortası almak isteyen kişiler etkileneceğe benziyor. İnternetten zaman kaybetmeden trafik poliçesi alan kişiler, eğer kartlarının internet alışverişini açmamışlarsa o an online poliçe de alamayacak.
Var olan kartlar için 17 Ağustos’a kadar onay verilecek
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan karar doğrultusunda, sanal alışveriş artık müşteri onayına bağlanacak. Müşteri istemedikçe kredi kartları online alışverişe kapatılacak. Bankalar müşterilerine kredi kartı gönderirken online alışveriş özelliği kapalı olarak gönderecek. Şayet müşteri online alışveriş yapmak istiyorsa, müşteri hizmetleri ile görüşüp internet kullanımı için gerekli onayları vererek alışveriş yapabilecek. Mevcut kartlar için ise müşterinin bankaya 17 Ağustos’a kadar onay vermesi gerekecek.
Her kart için ayrı onay isteniyor
Bazı tüketicilerin birden fazla banka ya da kredi kartı olabiliyor. Onay süreci ise ‘kişi’ bazlı değil ‘kart’ bazlı olacak. Yeni her bir kart için onayınız gerekecek. Ek karta sorulmayacak asıl kart sahibine sorulacak. Asıl kart sahibinin onayı esas olacak.
Ödeme talimatları ne olacak?
Halihazırda ödeme talimatları kapatılmayacak. Yani onay vermeseniz de kartınızı bu işlemlerde kullanmaya devam edebileceksiniz. Örneğin; sigorta, BES, eğitim, aidat, gibi hizmet alımlarınız için kartınızdan verdiğiniz talimatlar varsa etkilenmeyeceksiniz.
Kaynak: sigorta medya

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ÇETİN ERDOĞAN Diğer Yazıları

16 Kasım 2017 - GELMEYECEK MİSİN, GELEMEYECEK MİSİN (!)
14 Kasım 2017 - Trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyonu buldu
08 Kasım 2017 - ÇALIŞTAY ÖNEMLİ, ANCAK !
07 Kasım 2017 - Çalıştay acenteler için neden önemli?
31 Ekim 2017 - Bir afet daha yaşamadan sigortanızı yaptırın…
25 Ekim 2017 - TÜSAF'a TÜSAF'ı anlatmak..
23 Ekim 2017 - SİGORTA KULİSİ: Otobüsçüler sigortacılık yapacak ama trafik sigortası kesemeyecek!
17 Ekim 2017 - TVA da Sigortalı Yaşam SAİS Bşk. ve Yön. Kur. Üyelerini konuk etti.
14 Ekim 2017 - Başkaaan (!) Selamlar..
11 Ekim 2017 - Bir TÜSAF toplantısı daha böyle geçti…
06 Ekim 2017 - ACENTELER İSYANDA, KENDİ ARALARINDA YAZIŞIP DURUYORLAR
03 Ekim 2017 - Deprem öldürmez,bina öldürür....
25 Eylül 2017 - TV A DA BU HAFTA DA ÖNEMLİ KONULARA DEĞİNİLDİ
19 Eylül 2017 - Sektörle ilgili önemli konulara değinildi
15 Eylül 2017 - FEDERASYON VE HATTA KONFEDERASYON NEDEN OLMASIN?
04 Eylül 2017 - Sayın Murat Büyükçelebi’ye açık mektup
29 Ağustos 2017 - BÖLÜNMÜŞ, PARÇALANMIŞ, YÖNETİLİYORSUNUZ
28 Ağustos 2017 - TEK ELLE ALKIŞLANMAZ (Çin Atasözüdür)
23 Ağustos 2017 - AĞLAMAYANA MAMA YOK
22 Ağustos 2017 - SİGORTACILIK SEKTÖRÜ İLE BARIŞMAK
21 Ağustos 2017 - BİR ELİN NESİ VAR !
14 Ağustos 2017 - İSTANBUL'DAN ANADOLUYA HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
11 Ağustos 2017 - KÖKLÜ ve BÜYÜK STK' lar GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
09 Ağustos 2017 - ARKA BAHÇE HAREKETLENMEYE BAŞLADI
08 Ağustos 2017 - SİGORTA ACENTELERİNİN GELECEĞİ..
02 Ağustos 2017 - BAK BUNU HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM HOCAM
01 Ağustos 2017 - SİGORTA SEKTÖRÜ İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR
29 Temmuz 2017 - ALLAH SİZİ KURTARSIN
26 Temmuz 2017 - "AÇ BIRAKMA HIRSIZ, ÇOK SÖYLEME ARSIZ EDERSİN"
25 Temmuz 2017 - DAHA NE DİYİM BEN SİZE (!)
22 Temmuz 2017 - HİÇ HAYRA ALAMET DEĞİL
18 Temmuz 2017 - BIRAKIN HİÇ YAŞAMAYALIM, ÖLELİM O ZAMAN (!)
17 Temmuz 2017 - KENT İÇİ TAŞIMALARDA ZORUNLU KOLTUK FERDİ KAZA SİGORTASI (CUMHURBAŞKANIMIN DİKKATİNE )
14 Temmuz 2017 - SİGORTACILIK UÇUK KAÇIKLARLA DOLU
12 Temmuz 2017 - HASAR ARAŞTIRMACILIĞI ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI
11 Temmuz 2017 - “DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN” ACENTE
08 Temmuz 2017 - TÜM SİGORTA ACENTELERİ DERNEĞİ
05 Temmuz 2017 - ŞEYTANIN AKLINA GELMEZ
04 Temmuz 2017 - PEKİ, "BARON" DEĞİL "TÜCCAR" OLSUN.
29 Haziran 2017 - “DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN”
28 Haziran 2017 - HANİ SİZ ACENTE DOSTU İDİNİZ?
23 Haziran 2017 - SENDE Mİ AXA ?
21 Haziran 2017 - KUL HAKKI KİM, SİZ KİM?
18 Haziran 2017 - KAFAMA TAKILDI, ÖĞRENMEK İSTİYORUM
17 Haziran 2017 - GÜVENCE HESABI ARTIK VE MUTLAKA CEVAP VERMELİ
12 Haziran 2017 - NE YAPIYORSUN NEOVA SİGORTA?..
09 Haziran 2017 - SAİK’e SAHİP ÇIKIN
07 Haziran 2017 - SUSTURAMAZSINIZ, DURDURAMAZSINIZ...
05 Haziran 2017 - SÖZ KONUSU SİGORTA SEKTÖRÜNÜN MENFAATİ İSE !
04 Haziran 2017 - GÜVENCE HESABI AÇMAZI
30 Mayıs 2017 - Sevgi Dergahı’nın Gönül Bekçisi: Hüseyin Kasap
29 Mayıs 2017 - “Sorunlu şirketler yüzünden kimseyi mağdur etmeyeceğiz”
27 Mayıs 2017 - ​İÇ İŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’YA AÇIK MEKTUP..
22 Mayıs 2017 - TÜSAF BAŞKANI TV A DA SİGORTALI YAŞAMIN KONUĞU OLDU
08 Mayıs 2017 - BARİ ÖLÜNÜZE SAHİP ÇIKIN.
03 Mayıs 2017 - ÇOK SAMİMİYİM ’’YAPAMIYORSANIZ BIRAKIN BU İŞİ’’..
01 Mayıs 2017 - KİRLETİLMEYEN BİR GAZETECİLİK KALMIŞTI..
24 Nisan 2017 - “Devletimiz bu kaosun önüne geçecektir”
17 Nisan 2017 - HABABAM SEKTÖRÜ DİYEBİLİR MİYİZ?
12 Nisan 2017 - SEZAR’IN HAKKI SEZAR’A
10 Nisan 2017 - BEKİR KAYA ŞİMŞEK'İN AÇIKLAMASINA CEVAP VERDİ
05 Nisan 2017 - %10'a SEVİNİYOR BENİM MİLLETİM.
03 Nisan 2017 - TRAFİK SİGORTASINDA TAVAN FİYAT UYGULAMASI
31 Mart 2017 - BEKİR KAYA
24 Mart 2017 - BU İŞİ KAŞIMAYIN DİYORLAR…
20 Mart 2017 - SİGORTA ACENTELERİ İCRA KOMİTESİ GÖREVİNİ YERİNE GETİREBİLİYOR MU?
17 Mart 2017 - RIDVAN ALİ GÜRKAN
13 Mart 2017 - SİGORTA ACENTE DE YAPILIR
10 Mart 2017 - Mesut Cemil BOYNER
08 Mart 2017 - Bu ülkede SBM adında bir kuruluş var...
03 Mart 2017 - "SİGORTA GÜNDEMİ"NE HOŞ GELDİN DİYELİM
27 Şubat 2017 - SİGORTACILIK ZOR ZANAAT
24 Şubat 2017 - Bölge Müdürlerinizi Tanıyor musunuz?
20 Şubat 2017 - GÜVENCE HESABI MÜDÜRÜNE TEŞEKKÜR
15 Şubat 2017 - Mustafa Andırın
13 Şubat 2017 - TV A da her Cumartesi günü canlı olarak yayınlanan “Sigortalı Yaşam” Programı her geçen gün izleyici sayısını artırıyor.
10 Şubat 2017 - ADAM OLMADIKTAN SONRA BABAM OLSA NE YAZAR(!)
08 Şubat 2017 - SAİT KÜRŞAT ŞENEL
06 Şubat 2017 - SİGORTACILIK KORKU SALMAK DEĞİLDİR. GÜVEN VERMEKTİR
01 Şubat 2017 - ACENTE ÜÇKÂĞITÇILIK YAPIYOR SİGORTA YETKİLİLERİ SEYREDİYOR
30 Ocak 2017 - REFERANDUM BİR FIRSAT MI?
27 Ocak 2017 - Şahsi görüşüm; “Bunları da yapacaklar”
23 Ocak 2017 - Formun Üstü İnsan TARİFESİZ BİR HİZMET SEKTÖRÜ.
16 Ocak 2017 - TASARRUF MU İKTİSAT MI
09 Ocak 2017 - YA YOL VERİN, YA DA YOLUMUZDAN ÇEKİLİN.
06 Ocak 2017 - BU BEDDUA İFLAH ETMEZ (!)
04 Ocak 2017 - ÇOK REZİL HAREKETLER BUNLAR
02 Ocak 2017 - ‘2017’de doğru fiyat veren kazanacak’
01 Ocak 2017 - Şeytanın Aklına Gelmez..
27 Aralık 2016 - 2017 Enkaz Devralıyor..
26 Aralık 2016 - ÜLKEMİZ İKİ MEVSİM
19 Aralık 2016 - Sigorta acenteleri KOBİ statüsü istiyor
12 Aralık 2016 - Kazalar azalmadan fiyatlar düşmez
05 Aralık 2016 - Araç Değer Kaybı Tazminatı Alma Hakkınız Var
28 Kasım 2016 - MESUT CEMİL BOYNER
21 Kasım 2016 - TV A da “Sigortalı Yaşam” programı sektörün arka bahçesini konuşmaya devam ediyor..
15 Kasım 2016 - TV A DA “SİGORTALI YAŞAM” KATEGORİSİNDE İZLENME REKORU KIRIYOR..
07 Kasım 2016 - Yok öyle para verip kamuoyunu yanıltıcı konuşmak
31 Ekim 2016 - GÜVENCE HESABI KACAK GÜREŞİYORSUN (!)
MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH