SİYASET      EKONOMİ      KULİS      DÜNYA      SPOR      YAŞAM      GÜNCEL      YEREL      MAGAZİN      TEKNOLOJİ      BİLİM      KÜLTÜR SANAT   
 
Ana Sayfa > YAŞAM

“2019’da Hz. Mehdi zuhur edecek”
25 Mayıs 2014
Bu haber 412819 kez okundu
Alevi kesiminin önde gelen isimlerinden Mehmet Güven, Çukurova Press ekibini Karataş’ın Bahçe Mahallesindeki Türbe Avlusu’nda ağırlayarak, kendisiyle ilgili tüm soruları yanıtladı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Mehmet Güven’le ilgili 6 Mayıs 2014 tarihinde gazetemizde yayınlanan “2019’da Kıyamet Kopacak” haberine istinaden oluşan yorumlardan dolayı yoğun ilgi üzerine Çukurova Press olarak gerçeklerin ortaya çıkarılması konusunda kendisiyle röportaj yaptık.
Kendisini Hz.Ali ve Hz. Muhammed ile ehlibeytini seven birisi olarak tanıtan Mehmet Güven, Çukurova Press’e özel açıklamalarda bulundu.  Güven “Ben kıyamet kopacağını söylemedim.  ‘2019’da Hz.Mehdi zuhur edecek’ dedim. Bunu da millete iletmemi emrettiler” dedi.
“HERŞEYİ SORABİLİRSİNİZ ?
Karataş’ın Bahçe Mahallesindeki Türbe Avlusu’nda görüştüğümüz ve samimi bir ortamda gerçekleşen röportajda Mehmet Güven, kendisiyle ilgili her şeyin sorulabileceğini ve yanıtlayacağını kaydetti.  Evli 4 çocuk babası olduğunu belirten Mehmet Güven, yaşamıyla ilgili tüm gerçekleriyle gazetemize açıkladı. Güven ile yaptığımız röportajda yönelttiğimiz sorular ile aldığımız yanıtlar şöyle:
-Mehmet Güven kimdir ?
 Antakya’da 1955 yılında dünyaya geldim. 6 yaşında babam öldü. İlkokul mezunuyum. Çalışarak hem eve bakıyordum hem de ziyaretlerde çalışıyordum. Bu nedenle okuyamadım. Bir evimiz vardı. Sadece annem ve 4 kardeşimle birlikte kalıyordum. Daha sonra Almanya’ya gittim ve iki oğlumla araba alım-satım işiyle uğraşıyorum.
-Çocukluk döneminizden biraz bahsede bilir misiniz ?
Ben 4. sınıfta iken Hz. Hızır’ı rüyamda gördüm. Benim ziyaretlerle uğraşacağım aklımdan hiç geçmiyordu. Hz. Hızır’ı rüyamda görünce bana ‘Ben sana iş vereceğim.  Emir benden, iş senden’ dedi.  Ve o günden sonra bana verilen görevi ziyaretleri boyamak ve tamir etmek şeklinde devam ettirdim. Etrafımdaki insanlara gördüğüm rüyayı anlattım. Etrafımdaki insanlar, ‘Madem böyle Hz.Hızır’ı rüyanda görüyorsun, o zaman  Hz.Hızır sana bir mücize versin’ dediler.
 “RÜYAMDA GÖRDÜKLERİM GERÇEK ÇIKTI”
 Ben o zaman tam kesin bilmiyorum ama 12-13 yaşlarındaydım ve bir rüya gördüm. Bana  Yahya Uslu’nun  kaza yapacağını bilgisini verdiler. Ve ben Yahya Uslu’nun evinin kapısını çaldım. Bana durakta olduğunu söylediler. Oraya gittim görmedim ama oradakilere ‘Yahya’yı görürseniz, söyleyin ona yarın arabası çarpılacak” dedim. O zaman Oto Atiker’in karşısında bir kahvehane vardı.   Şimdi kaldırıldı. Burada da aynı sözleri söyledim. Bu bahsettiğim olay 45 yıl önce yaşanmıştır ve isterseniz, halen yaşamakta olan Yahya Uslu’ya sorabilirsiniz. Akşam bu adamların evine gittim. Babası 2.  Noter Müdürü idi. Babası ve annesi ile birlikte karşıma çıkan Yahya Uslu bana ‘Mehmet beni aramışsın’ dedi. Ben de kendisine ‘Bakın, yarın senin araban çarpılacak’ dedim.  Bana bu kez ‘Ben o zaman arabayı bağlarım’. Ben de kendisine ‘Sen ne yaparsan yap. Hz. Hızır, bunu sana söylememi istedi. Nitekim ikinci gün önceden bizim Hatay Samandağ’a giderken Büyük Karaçay’ı geçerken büyük bir yokuş vardı. Orada uçurum vardı. 2. Gün saat 2’de araba oradan aşağıya düştü. Bu kerametler başladı. Ondan sonra askere gidene kadar devam etti. Askere gidip geldikten sonra yine işimize ne emir geliyorsa, şimdiye kadar Hz. Hızır ne emir veriyorsa biz onu yapıyoruz. Kubbeler onarıyoruz, ziyaretleri yapıyoruz, yeni Kubbeler yapıyoruz.
-2019 yılında kıyametin kopacağını söylediğiniz iddia ediliyor. Bunu bize açıklar mısınız ?
Öncelikle ben kıyametin kopacağını söylemedim. Söylediğim Mehdi (a.s) 2019 yılında zuhur edeceğidir.
-Bunu neye dayanarak söylüyor sunuz ?
Mehdi (a.s) zuhurunun haberi bana rüyamda Hz.Ali, Hz. Hızır, Hz.İsa, Mz.Muhammed. (S.A.V.V) Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin tarafından insanlara tebliğ etmem için verildi. Ben bu haberi insanlara tebliğ etme sürecinden sonra bu habere karşı çıkıp, Hz.Hüseyin bın Hamdan el Hasibi hazretlerinin Hidayetül Kübra eserinde Hz.Cafer Sadık’tan rivayet ettiği ‘Kim Mehdi’nin zuhuru için kendinden (Tarih) vakit verir ise ‘kafir’ olmuştur. Hadisini delil göstererek, tarihin verilemeyeceğini ifade ederek beni yalanlamaya çalıştılar. Ben Mehmet Güven olarak bu hadisin doğruluğundan hiç şüphem yoktur. Yalnız diyorum ki ; eğer Mehdi’nin zuhuru için kendim hesaplama yaparak tarih vermiş olsaydım bu hadise muhatap olurdum. Ben zuhur tarihini bilemem. Ama ben size Mehdi (a.s) zuhurunun haberini yukarıda zikrettiğim kutsal şahsiyetler ‘size müjdelemem amacıyla emrettiler’ diyorsam o zaman söyleyen ben değil, kendileri olmuş olur. Bu haberi yalanlayanlar beni değil, Hz.Ali’yi, Hz.Hızır’ı, Hz.Muhammed’i, Hz.İsa’yı, Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin’i yalanlamış olurlar. Bana bu haberin tebliğ edilmiş olmasıyla ilgili bazı şahıslar bunun bana verilemeyeceğini, bunun hocalar zürriyetinden birine verilmesi gerektiğini ifade ettiler. Ben de diyorum ki; Allah’ın askerlerinin kim olacağını Allah’a kimse öğretmesin ve öğretemez de.
kur'anı kerimin bir ayetinde şöyle buyurmaktadır  "Allah hikmeti kullarından dilediğine verir"
-Bu görevi nasıl aldınız ? Aşamaları nasıl oluştu ?
Hz. Hızır’ı (a.s) rüyamda gördüm. Bana dedi ki; ‘Ya Muhammed gün gelecek Mehdi zuhuru için konuşacaksın. Ve Mehdi zuhur ettiğinde 64 yaşında olmuş olacaksın’ dedi. Ve sonra uyandım. Ben rüya üzerine düşündüm, 1955 doğumluyum, 64 yaşında olduğumda tarih 2019’u göstermiş olacak. Bu benim için bir işaretti.
 İlerleyen günlerde evimde uzanırken, üzerime bir şeylerin indiğini gördüm. Havada duran ve ismini açıklayamayacağım şeyleri seyrediyordum. Yanımda Hz.Hızır (a.s) vardı. Hz.Hızır (a.s)a sorduğumda; ‘Ya Seyyidim bunlar neden üzerdimde duruyor ? o zaman Hz.Hızır (a.s) bana dedi ki; ‘ gün gelecek Mehdi (a.s) zuhuru için konuşacaksın. İnsanların çoğu ‘alimler ve hocalar sana düşman kesilecek ve sana zarar vermek isteyeceklerdir. Ben de ‘ya seyyidim o zaman ben ne yapayım’ dedim. Kendisi de bana ‘sen işine devam et. Onların dönüşü bizedir’ dedi
. Bir süre sonra rüyamda kendimi SPierre. Kilisesi’nin üstündeki dağın üzerinde gördüm. Gökyüzünü izlerken birden gökyüzünün açıldığını izledim. Ve gökten 5 kişinin indiğini gördüm. Yere indikleri zamanda üçlü ve ikili bölüme ayrıldıklarını, üçe ayrılanların asker giyimli olanlarının benimle aynı safta beklediklerini, diğer iki şahsı ise koyu bordo cüppe giymiş olarak gördüm. Biri diğerinden daha uzun görünüyordu. O arada gökten bir ses gelerek ‘ Ey Muhammed’ diye sesleniyordu. Bu karşında duran iki kişinin uzun boylu olanı Hz.Ali, diğeri ise Hz.İsa (a.s)’dır. Senin safında bekleyen asker giyimli üç kişinin birisi Cebrail, diğeri Mikail, sonuncusu ise İsrafil’dir diye seslendi. Bunların aralarında tek konuşan Hz.İsa oldu. bana ve yanımdaki üç  kişiye hitaben ‘Ya Muhammed gidin şehirde nida edin. 2019 senesinde Mehdi zuhur edecektir. Kim  yanlış yolda gidiyorsa geri dönsün. Onun için dönüş kardır’ diyerek hz. Ali ile beraber göğe yükseldi.
Epey bir zaman bu haberi yaydım ve yaymaya devam ederken 1995 senesinde bir ziyarette çalışırken insanlar çok üzerime gelmeye başladılar. Bana  karşı çıkanlar da oldu, hakkımda alakası olmayan ithamları duymaya başladım. Benim de moralim bozuldu ve artık zuhur hakkında konuşmayacam dedim. Çünkü biz güneşin sıcağında hayır işlerinde çalışırken, yan gelip yatanlar bu toplumu umursamayanlar hakkımızda kötü şeyler konuşuyor  ve bu adama inanmayın diyorlardı. Ben de üzgün bir  şekilde eve gidip yattım.  O anda da rüyamda Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’i gördüm. Çok güzel bir yerde oturuyordum. Bana doğru geliyorlardı, bana gülümseyerek ‘artık mehdinin zuhuru hakında konuşmayacağını söylemişsin doğru mu?’ dedi. Ben de kendilerine ‘evet’ doğrudur cevabını verdim. Kendileri ise bana yok yok sana verilen bu haberi duyurmaya devam edeceksin dediler ve uyandım. Ben 2019 haberini 42-43 senedir insanların arasında yayıyorum.
-Dinimizde rüyanın yeri nedir ?
Rüyalar iki çeşittir. Birisi menem, diğeri ise ehlemdir. Ehlem olan kısmı insan uyuduktan sonra ruhunu cinlerin veya şeytanların teslim alıp, saçma sapan şeyleri göstermesidir. Menem olan kısmı ise yine insan uyuduktan sonra ruhunu meleklerin teslim alıp, ona Hz.Ali’yi, peygamberleri ve ehlibeyti göstermesidir. Hz.Muhammedten rivayet edilen bir hadise göre; Hz.Muhammed’in yanına bazı şahıslar gelerek ‘Ya resulallah sizler ayrıldığınız zaman Sizi nasıl görebiliriz sizi özliyeceğiz ?’ dediler. Hz.Muhammed cevaben ‘Bizleri ancak, rüyanızda görme imkanınız olabilir’ dedi. Kendileri ise ‘Ya resulallah sizin kılığınıza cin, hayal ya da başka şeyler girerse bizi yanıltırlar’ dediler. Hz.Muhammed ise bunun üzerine ‘Ne cin alemi ne de ins alemi bizim kılığımıza giremez. Bizi rüyasında gören, gerçekte de görmüş gibidir’ dedi. Başka bir Hadis-i Şerifte ise ‘Salih rüyaya inanmayan Allah’a ve Ahiret Günü’ne inanmamıştır’ dedi. Bu hadislere bağlı olarak gördüğüm rüyanın doğruluğu ispat edilmiş olur.
-Toplum için neler yaptıklarınızı bize anlatabilir misiniz?
Ben yaptıklarımı anlatmak tan imtina eden birisiyim. Bunların gizli kalması gerekiyor. Çünkü hayır işlerini reklam amacına dönüştüren ismini ön plana çıkaran mükâfatını bu dünyada almış olur. Ama sizlere her şeyi yanıtlayacağımı söylemiş olmam sebebi ile kısaca bahsedeyim. İnsanları sürekli şekilde Allah’a Ehl-i Beyte çağırdık, Doğru yolun Mevla’nın yolu olduğunu Allah’ın helalini helal haramını haram bilmelerini sağladık. Binlerce çocuğun Kuran-ı Kerim okumasını sağladık ve teşvik ettik. binlerce fakir ve fukaranın ihtiyaçlarını giderdik. Halkın yararına kullanılmak üzere otobüs, ambulans hediye ettik. Terk edilmiş Karakol binasını halkımızın ihtiyaçları yönünde kullanılması amacıyla onardık. Okullarımızın ihtiyaçlarını giderdik. Yüzlerce çocuğumuzun yüksek tahsil yapması için yardımda bulunduk. Binlerce öğrencimize hediyeler vererek okumalarını teşvik ettik. Yüzlerce türbenin inşaatında onarılmasında genişletilmesinde ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladık.  Zikretmediklerimiz zikrettiklerimizden fazladır.
-Yaptığınız bunca hayrın ve yardımların  sakıncası yok ise kaynağını bize açıklayabilir misiniz.?
Elbette sakıncası yok memnuniyetle açıklarız. Daha önce Almanya’da çocuklarımla beraber ikinci el araç ticaretiyle uğraştığımı ifade etmiştim. Ben ticaretini yaptığım işimden bu işler için ayırdığım bir bütçeyi kullanıyorum. Ayrıca bu işlerde katkıda bulunmak isteyen hayırseverlere neler yapabileceklerini ifade ediyoruz. Örnek olarak: Bir türbenin inşaatında olması gereken birçok ayrıntısı vardır. Çimentosu, briketi, demiri, kapısı, fayansı,tahtası.vs.gibi Bizler hiçbir zaman bu tür işler için nakit yada çek senet bono arsa vs. şekilde bir katkı kabul etmiyoruz. Katkıda bulunmak isteyene ihtiyacımız olan malzemeyi ifade ediyoruz. Eğer briket ihtiyacımız varsa briket geliyor. Eğer demir ihtiyacımız varsa demir geliyor. İşçilik ise zaten sevenlerimiz tarafından karşılıksız yapılıyor. Bu zamanda en pahalı olan şey işçiliktir. Bunu da bizim sevenlerimiz karşılıksız yapıyorlar. Kaldı ki Allah-ü Teâlâ yüce kitabında Allah yolunda bir koyana yedi yüz katını vaat ediyor. Ben kitaba inanlardanım.
-Sizin kendinizi Mehdi ilan ettiğinizi ve 2019  haberine  inanmayanları  darp ettirdiğinizi iddia ediyorlar. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
Ben hiçbir zaman hiçbir yerde ne Hz. Mehdi(a.s.) olduğumu nede başka bir şey olduğumu söylemedim. Mehdi (a.s.)’ın gelişini haber veren nasıl Mehdi olur..?Beni herhangi bir makama koyanlar bana iftira atmışlardır. Bu benim adıma uydurulmuş planlı bir iftiradır. Bu iftiranın altında insanlığa getirdiğim haberden uzaklaştırmak amacı yatmaktadır. Darp etme konusuna gelince bu habere inanmak ya da inanmamak kişinin kendi tasarrufundadır. İnanmayanları darp ettirmek tamamen bir iftiradır. Darp meselesi ne getirdiğim haberin sahibine uyar, nede söylemlerime fiillerime uyar. İnsanlara birbirinizi seviniz sayınız vaazını her platformda söyleyen birisinin inanmayanları dövmesi dövdürtmesi gibi bir durumu söz konusu olamaz. Tamamen bir iftiradır. 
-Fethullah Gülen ile bağlantınız var mı..? ve Musa’nın Çocukları kitabındaki Mehmet Güven ismi siz misiniz.?
Fetullah Gülen adlı şahsı hayatım boyunca görmedim, konuşmadım, tanışmadım bir zırnık bile kendisinden maddi yardım almadım. İstişarede bulunmadım. Bu iftira din ile hiç ilgisi olmayanların ürettiği bir iftiradır. Fethullah Gülen’i tanımayanların misyonunu bilmeyenlerin biz aleviler hakkında neler düşündüğünü bilmeyenlerin cahilce ürettikleri bir iftiradır. Benim Fethullah Gülen ile işbirliği içerisinde olmam olabilmem söz konusu değildir. Benim anlattıklarımı dinlediğinizde böyle bir ilişkinin olmadığını olamayacağını anlayabilirsiniz. Musanın çocukları adlı kitapta Mehmet Güven isminde geçen şahsın benimle uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. Bu durum isim benzerliğinden başka bir şey değildir. Kaldı ki Türkiye genelinde binlerce aynı isim ve soy ismi taşıyan kişiler vardır.
Mehmet bey  son olarak söylemek istediğiniz bir mesajınız var mıdır.?
Tüm insanlığa sesleniyorum;2019 yılında Mehdi(a.s.)zuhur edecektir. Kötü yolda olanlar geri dönsün. Tövbe edin, namaz kılın,birbirinizi sevin birbirinize yardım edin, iyiliği emredin, kötülükten uzak kalın,Ehl-i Beytin emrettiği şekilde giyinin, Fakirleri doyurun, Yetimlere sahip çıkın, Allah’ın haram kıldığı hiçbir şeye el uzatmayın kalan bu beş yılda Allah’ın rızasını kazananlardan olun. Benim söylediklerime inanmak zorunda değilsiniz. Ama yarın vakit geldiğinde benim haberim yoktu bahanesinin arkasına hiç kimse saklanamayacak. biz Hz. ali nasıl emrettiyse onları yapıyoruz Hz. ali bize  Bu üç hudutu koruyun demiştir.
 1-Allah ile aranızda olan hududu (allahın helal ettiğini yapın haram kıldığını yapmayın)
 2-Devlet ile aranızdaki hudutu(devletin yapma dediğini yapmayacaksın devletin kanunlarına riayet edeceksin.
3-Komşunla olan hududu(komşunun sınırlarına girmeyecek onlarla iyi geçineceksin.)
Unutmayın ki Hz.Ali’siz ne kâinat ne İslam olurdu. Çünkü onsuz hiçbir şey olmaz.
HAZRETİ ALİYE CANIM VE RUHUM FEDA
GAZETEMİZİN GÜLEN’LE İLGİLİ ARAŞTIRMASI
Öte yandan; Mehmet Güven’i gerçekleştirdiği yardımlardan dolayı “Arkasındaki para gücü Fethullah Gülen’dir” iddialar üzerine Çukurova Press’in yaptığı araştırmalar sonucunda bunun gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Gazetemizin Fethullah Gülen’in Adana’daki en yakın olan kişilerle yaptığı görüşmede, “Kesinlikle böyle bir durum yoktur. Fethullah Hocamız Mehmet Güven adlı kişiyi kesinlikle tanımamaktadır” dediler. >> RÖPORTAJ: SABİT ÖZKESER

Yorumlar (50)
  TolgaHan ÇevikTürk:
[27.03.2016 - 04:05]  
EsSelamun Aleykum, sevgili din kardeşlerim; gelmek veyahut gelecek olmak emre-i şeriat kaidesine tabiidir. Bu sebebiyetle vaktinden ne bir salise önce nede bir salise sonra huzura çıkmak ve bu emri tebliğ etmek mümkünatsız bir durumdur. 2023 baharı inşallah bir mucizeler silsilesine vesile olacaktır. Mehmet kardeşimizinde üzerine fazla varmayın, o masum ve hesaba düşmeyeceklerdendir. Pek çok masum kavimlerde gezerlerki onlara dil uzatıp alay etmek fevkalade tehlikelidir.İki büyük olay nüzul edecek olup birincisi hızlı başlayıp tez bitecektir. İkinci olay ise 2023 yılı son baharında bu günkü Sina çölü yakınlarında olacaktır. Sevgi ve esenlikler dilerim...
  HXMEHD19:
[20.12.2015 - 08:34]  
1400 yani 1979 mehdinin doğum günü olarak kabul edilir ise ; hz Ali, mehdi ile ilgili bir çok hadisinde 1-9 yani 19 a atıfta yaptığı görülür ! dahası bazı farklı hadislerde ise mehdi , hz isa ile ilişkilendirilir bu ilişkilendirme sembolik anlamı vardır ! yani miladi takvimi simgeler bunar göre hani 19 yılı denir ise XX19 yani miladi xx19 yılı ortaya çıkmaktadır ! ve dahası eğer hz mehdi doğmuş ise 1400(1979) yılından sonra kendisine hidayet gelecek yaş 40 gibidir bu açıdan 1440 ( 2019 ) yılına denk düşmektedir ! buraya kadar hiç bir anlam ve manada zorla anlam yükleme yok eğer hadisler gerçek ve verilen işaretler doğru okunur ise ortaya 2019 yılına denk gelen bir işaret vardır ! hz mehdi 2019 yılında gelecek , hz mehdi 2019 yılında önce gelmeyecek anlamı ortaya çıkar !
  ibrahim gunenc :
[14.12.2014 - 21:07]  
ÇUKUROVA PRESS GAZETESİ MEHMET GÜVEN*İN 2019 HABERİNİ DOĞRU,TAM VE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE YAZDIĞI İÇİN VE MEHMET GÜVEN HAKKINDA BÜTÜN GERÇEKLERİ BÜTÜN DÜNYA YA HZ. MEHDİ*NİN ZUHURUNU DUYURDUĞU İÇİN BEN VE MEHMET GÜVEN*İ SEVENLER ADINA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
  murat bozkurt:
[13.12.2014 - 15:08]  
selamun aleykum sizin bu söyledeklireniz doğru mu yanlış mı mehdi as. gelecek mi nerden biliyonuz
  imam mutlu:
[01.12.2014 - 02:50]  
İnanan tüm canlar İslamiyet inancın dinidir görmeden kabullenilmedi mi budin zararmı getirdi hayır inanç olmasa başarı olmaz başarmanın anahtarıdır inanmak zarar getirecek olana inanmayın bağşeynenmiş zekadır rehber bukula inanın zarar etmiş olmazsınız kanaatim.
  orbay-aslanoglu:
[20.11.2014 - 10:30]  
bu kadar yorumlara gerek yok..ister inan ister inanmayın ama şunu söyleyin en başta saygılı olmak lazım..2019 denyorsa fazla yorum yapmadan beklemek lazımmm dogrumu yanlışmıı... bu arkadaşlara sesleniyorum 1 cisi erkeklere ne zaman bir insana yardım ettin veya ne zaman yemege götürdün ...2 cisi kadınlara sesleniyorum ne zaman eşinizle dini konularda oturup konuştunuz soryorummm sizlere bu şahıs iyi şeyler yaptıgı zaman da düşünüp ona göre karar veriniz kimseden yardım istemiyor kimseyede muhtaç degil yaptıgı ortada en zengin adam ne yapıyor kimin kapısını çalıp yardım ediyor..arkadaşlar bu boş lafları bırakalım evde hakikatı ögrenmek için bulundugu ortama gidin sorun ne soracaksanız sorun böyle yorum yapmayın günaha giriyorsunuzzz...saygılarımlaaaa
  AYGUN MENGULLU:
[27.05.2014 - 12:26]  
2019<3
  sanem yılmaz:
[27.05.2014 - 10:48]  
ÖNCELİKLE ÇUKUROVAPRES GAZETESİNE ARAŞTIRMALARINDAN DOLAYI TEŞŞEKÜR EDERİZ BİZİ AYDINLATINIZ BİZ MEHMET GÜVENİ UZAKTAN VE YAKINDAN TANIMIORUZ 43 SENEDİR SÖYLEDİYİ ŞEY NASIL YALAN OLABİLİR YALAN OLSAYDI ŞİMDİYE KADAR ORTAYA ÇIKMAZMIYDI EHLİ BEYTİN SÖYLEDİYİ YALAN OLMAZ NE OLURSA OLSUN ONUN ARKASIMDAYIZ SÖYLEDİKLERİ BAŞINDAN SONUNA KADAR HAKTIR BİZ NE OLURSA OLSUN MEHMET GÜVENİN ARKASINDAYIZ VE ONA İNANIYORUZ HZ ALİ İÇİN CANIM VE RUHUM FEDA
  orhan kaya adana:
[27.05.2014 - 09:43]  
google veya herhangi bir arama motorundan, bırakın M. Güven ismini kendi isminizin eş benzeri birden çok kişi ve kişilere rastlarsınız. Fettullah Gülen ile ilgili musanın çocukları kitabıda buna örnektir. M.Güveni Hedef gösterme çabası algıda hilekar gösterip kişiyi itibarsızlaştırmak Bir Ehli-Beyt sevenine yakışmaz yukarıda Kişi kendini özgür bir gazetede sorulan soruları cevaplamıştır. Bence yeterince kafidir inanıp inanmamak kişinin kendi özgürlüğüdür.
  SEMA GÜNEŞ PEYNİRCİ:
[27.05.2014 - 09:04]  
MEVLAM ALİ Yİ VE EHLİ-BEYTİ BANA ÖĞRETEN MEHMET GÜVEN,E CANIM FEDA OLSUN...ALLAH REYTEK DEYEM İNŞALLAH YA SEYYİDE... AYRICA ÇUKUROVA PRESS GAZETESİ ÇALIŞANLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYOR,BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM...
  yakup topal:
[27.05.2014 - 08:45]  
Fazla soze gerek yok bence imani olmayanlar inanmayacak ama şunu soylemeden gecmiycem ehlibeyt zamaninda onlara karsi gelip inanmayanlar simdi de inanmayacaklar.......tegyir isim , tebdil cisim... Anlayan anlamistir..... Seyyidimiz ne derse bas tacidir
  Tahir:
[27.05.2014 - 08:37]  
Bu adam rüyasında evliya olduğunu görmüş. Ben de rüyamda bu adamın saçmaladığını gördüm.
  hasan Rıdvanoğulları:
[27.05.2014 - 08:27]  
Selâmün aleyküm cukurovapress okurları neden bu kadar önyargılı oluyorsunuz bir düşünün namaz kılmadan Allahı zikretmeden yarın ahirette soracaklar namaz kıldınmı Allahı zikrettinmi ne cevap olacak ama seyidimiz tek bize anlatmak istediği namaz kılın Allahı zikredin komşularınla iyi geçin dedikodu yapmayın mal mülk para dünyada kalır ahirette bizim tek ışığımız kuranı kerim kıldığımız namaz ve yaptığımız iyiliklerdir ve gereken zaten budur Allaha binlerce şükürler olsunki bizlere hatırlatmak için öyle eşi benzeri olmayan ve karşılıksız hayırlar yapan seyidimiz mehmet güven ne zorla ibadet edin diyor nede inanın herkes kendince özgürdür ve ona hakaret edenleri tek cevabı Allaha havale ediyor. Peki bizlere biri laf ettiğinde hemen karşılık veririz işte onun için seyidimiz eşi benzeri yoktur. HZ ALİ\\\'yi sevelim ALLAHI zikredeli ibadet edelim ve her zaman Allaha şükredelim...
  cellat:
[27.05.2014 - 06:56]  
Ey cahil insanlar hala zuhur ile kıyameti birbirine karıştırıyorsunuz size kıyamet değil 2019,da mehdi as zuhur edecek deniyor arkadaşlar beş yıl kaldı madem ki.inanmıyorsunuz bekleyin kim haklı görelim bakalım bize 2100 denmiyor allahın izni ile hepimiz 2019'u göreceğiz son beş yıl sabredin görün.
  sahip elzemen:
[27.05.2014 - 05:03]  
Zuhur Kiyam Elkiyemi arapçadir anlami nedir ucude aynıdır son degildir badlangiçtir beklenilenin tecellisidir kiyam kalkmak kimi isa nin kiyami kimi mehdinin zuhuru hindularda budistlerde birini bekliyor beklenen herkim ise isimleri farkli olabilir ama özde ruhta nurda cevherde beklenen ayni kişidir kurtuluş tevhittedir
  Metin Sezgin:
[27.05.2014 - 04:26]  
Sizofrenik bir vak'a.. Kendisi bir an once psikiyatrist'e gitsin.
  hikmet Aksoy:
[27.05.2014 - 02:08]  
Öncelikle Çukurova Gazetesine teşekkür ederim. Ben şahsen Mehmet Güveni tanıyorum ve tüm Kalbimle kendisine inanıyorum. Insanın bu şahse inanıp inanmayışı tamamen kendi kalmıştır. Bu karışık zaman ortamında insanoglunun yavaş yavaş kendine çeki ve düzen vermesi gerektigini düşünüyorum. Sayın arkadaşlar bilinirki her Peygamber öncesi illaki bir haberci gelmiştir bu inkâr edilemez. Hz.Mehdi a.s. zuhur edecektir buda biliniyor, bundan sonra insanların gönül kapısının açılmasını temenni ederim. Saygılarımla
  Süleyman Ördek:
[27.05.2014 - 01:56]  
Bu yorumumda isimsiz yorum yapıp benden bahseden Kardeşlerime gelsin. Kaynak Bellidir kardeşlerim. 12 İmamlardan İmam Cafer Sadık ve İmam Bakır(as). Lütfen bu hadislerede "yalandır, iftiradır" demeyin. Alıntıdır: İmam Sadık (a.s) bu konu hakkında şöyle buyuruyor: “Biz geçmişte zuhur için bir vakit belirlemedik. Gelecekte de bir vakit belirlemeyeceğiz.” Dolayısıyla, zuhur için zaman belirtenler, sahtekâr ve yalancı kimselerdir. Bu konu rivayetlerde ısrarla vurgulanmıştır. Ashaptan biri İmam Bakır’a (a.s) zuhurun ne zaman olacağını sorduğunda şöyle buyurdu: “Vakit belirtenler yalan söylemektedirler. İmam Bakır (a.s) bu cümleyi üç kez tekrarladı.” Bu hadislerden şunları anlamak mümkündür: Tarih boyunca bir takım insanlar şeytani amaçları ve şahsi çıkarları için İmam Mehdi’nin (a.f) zuhuru konusunda vakit tayin etmişlerdir. Bu gibi insanlar gelecekte de olacaktır. Bundan dolayı masum önderler (a.s), Şialarından, vakit belirleyenlerin ve zaman tayin edenlerin karşısında duyarsız kalmamalarını ve onları yalanlamalarını istemişlerdir. İmam Sadık (a.s) bu konu hakkında dostlarından birisine şöyle buyurmuştur: “Zuhur için vakit belirleyen birini yalanlamaktan çekinme. Çünkü biz, hiç kimse için zuhur vakti belirtmedik.”
  Asabi alevi:
[27.05.2014 - 00:16]  
Hadırlı'dan baslıkta yorum yapan cahil vatandaş seni önce insanlık dersi ve gerçek sevgiyi paranın söz konusu olmayan ve fakir düşük zengin üstün yüksek kuralını ezip bu kuralı yok eden saygı değer HOCAMİZ MEHMET GÜVEN'İ tanımaya davet ediyorum ailen terbiye vermemiş nitekim o gerizekali düşüncelerinle git etrafı kirletme rezil haysiyetsiz ucuz insan seni !
  dddd:
[26.05.2014 - 22:34]  
iyi akşamlar sözüm sadece eleşti sözüm sana hadırlı lı daha önce vahi gelenler 1.2 ayet biliyorlarmıydı sadece ayet bilenleremi gelir yani birkaç ayet bilse dogruluguna inanacakmıydın ozaman sanada inanmak soru işareti olur
  murat:
[26.05.2014 - 21:55]  
ÖNCELİKLE ÇUKUROVA PRES SAHİBİ VE AİLESİNE CANDAN TEŞEKÜRLERİMİ SUNARIM BUZATIN İSMİNİ YILLARDIR DUYARIM ONU TANIYANLAR MÜKEMMELLİĞİNDEN BAHSEDERKEN ONU HİÇ GÖRMEYENLER BİL AKS KONUŞMUŞLARDIR BU GÜNE KADAR SİZ DEĞERLİ Ç.PRESS GAZETESİ OLARAK 6 MAYISTAKİ YAZINIZDAN SONRA BU DAVAYI MUALLAKTA BIRAKMADAN DİREK KAYNAĞINDAN RÖPORTAJLA VE KAFALARDAKİ SORU İŞARETLERİ AYDINLATMANIZ EN DEMOKRAT VE EN DOĞRU EN ERDEMLİ BİRDAVRANIŞTIR SAYIN MEHMET GÜVEN VE DAVASINA YÜREKTEN İNANIYOR VE GETİRDİĞİ MÜJDEYİ BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE DİYORUM BU TÜM İSLAMA MÜJDEDİR
  Mengüllü:
[26.05.2014 - 17:15]  
Ya 3ali. NE mutlu bize ki bu günlere şahit oluyoruz. Allah ıyyınsırak ye seyyid.
  emre yolcu:
[26.05.2014 - 15:43]  
Seyidimiz mehmet güvene inanıyoruz ve güveniyoruz allah yınsıro ya seydi
  şeyh malik reyhani:
[26.05.2014 - 15:31]  
öncelikle çukurovapers gazetesıne şukranlarımı sunarım ben şeh melik reyhani olarak reyhani ailesini temsilen yazıyorum şahsım olarak mehmet güveni tanımıyorum ve içimde çok çelişkiler vardı sizin bu guzel gazetecilik anlayışınızla bir çok alevinin soru işaretlerini ve şüphelerini kaldırmış oldunuz alah sizden ve sizin gibi anlayışlı davranan ve halkın çelişkilerini gideren tarafsız doğru habercilik yapan gazetecilerden razı olsun ve başarılarınızın devamını dılıyorum ve doğru you göstermiş oldunuz saygılarımla ŞEH REYHANİ AİLESİ
  kova m\'ali cengiz:
[26.05.2014 - 15:29]  
çukurova press gazetesine çok çok tşkr ediyorm ve hakikaten doğru habern doğru araştırmalırının neticesndr en doğru adres olarak bilinmesi gerçeklern sonucunda insanlarn bilgilenmesi gereken hususlarn yerine nasıl ve ni tekm nasıl yapılacağını bilmelerini sağlamakta oldunuz... UNUTMAYIN Kİ HZ. ALİ,SİZ NE KAİNAT NEDE İSLAM OLURDU. ÇÜNKÜ ONSUZ HİÇ BİR ŞEY OLMAZ. HZ.ALİ,YE CANIM VE RUHUM FEDA... MEHMET GÜVEN sonsuz saygımla seviyor yolundan dönmemek emin adımlarımla sağende ilerliyorm...
  MALKAN:
[26.05.2014 - 15:04]  
Dernekler 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile 5253 Sayılı Dernekler Kanununda düzenlenmiştir. Adı geçen Kanunlarda Derneğin "en az 7 gerçek ya da Tüzel Kişilerden oluşabilecek KİŞİ TOPLULUĞU olduğu belirtilmiştir. Şimdi "Hz Aliyi ve Ehlibeytini Sevenler derneği" ' ne benim nacizane bir kaç sorum olacak. İlk önce üyelerinize Derneğinizin ismi kullanılarak mezkûr gazetede yorum yapılacağı ve yorumun içeriğinin bu şekliyle olacağı hakkında bilgi verdiniz mi, verdiyseniz üyelerinizin tamamından bu yorumun bu şekilde yapılmasına dair icazet aldınız mı? İkinci olarak şunları söylemek isterim: Birey olarak yasal sınırlar içerisinde istediğimiz yorumu yapabiliriz ancak mevzubahis bir tüzel kişilikse bir temsil mercii ise kılı kırk yaran ifadeler kullanmamız gerekir diye düşünüyorum. Kaldı ki Derneğin isminde "Hz. ALİ’yi ve EHLİBEYTİNİ SEVENLER" ismi geçiyorsa bu hassasiyeti çok daha şiddetle göstermeliyiz. Yukarıdaki röportajdaki tezlere varsa cevabınız bunu adınıza yaraşır doygunluk ve bilgi birikimiyle ve tabikî kaynak göstererek cevaplamanız gerekirdi. Ancak cevaplarınız çok sığ ve cansız. SN.M.GÜVEN'i kendini Peygamber yerine koyduğu, dini çıkarları için alet ettiği ve laik olmadığı yönünde eleştirmişsiniz. Ancak bunlar kesinlikle doğru savlar değildir. Sn. M.GÜVEN hiçbir platformda kendini ön plana çıkarmamıştır, inşa/tadil ettiği hiç bir türbede hiç bir hayratta ismini kullanmamıştır, Milli Eğitime bağlı bir okulda inşa ettiği istinat duvarı karşılığında Milli Eğitim Bakanlığından Plaket almış, almış olduğu plakete kendi ismini yazdırmayı reddetmiş, plaketi HZ. ALİ, HZ. HIZIR, HZ.HASAN, HZ HÜSEYİN'in yüce isimlerinin yazılması şartıyla kabul etmiştir, bırakın kendini peygamber ilan etmeyi kendini yüceltmeyi " Ben Hz. Aliyi sevenin hizmetçisi olurum" diyerek mütevazılığiyle herkesin kalbine mazhar olmuştur... Bundan başka röportajda SN.M.GÜVEN "Ben kıyamet kopacak demiyorum Hz. MEHDİ zuhur edecek diyorum" demesine rağmen sizin bunu ısrarla "Kıyamet kopacak" sözüne bağlamanız, acziyetinizi ve içler acısı halinizi ortaya koyuyor.
  Mengüllü:
[26.05.2014 - 14:49]  
Merhaba. sevgili Ehlibeyt derneği. Öncelikle sizin sahip çıkmanız gereken HZ.Ali sevgisi ve Ehlibeyt sevgisinin MEHMET GÜVEN tarafından paylaşıyor olmasına sevinmeniz gerekir. Çıkar amaçlı bir sürü hacı hoca gördük. ayrıca bir sürü Alevi derneği gördük ki Sözde Alevileri Hz.Ali sevgisine sahip çıkacak gibi görünüp sonra da çıkarları uğruna bu insanları yalnız bıraktılar. Bizler Saygıdeğer Mehmet GÜVEN'in bu yolda bu uğurda neleri feda ettiğini biliyoruz. Yıllardır bir çıkarı olmadığını da biliyoruz ve bugüne kadar çıkar amaçlı tekbir eylem ve söylemi de olmamıştır. Ancak sizlerin de alevilere ne kadar sahip çıktığınızı da biliyoruz. Özetle: çıkar gözetmeyin artık. Peygamberleri rüyamızda gördüğünüzü diyorsunuz ya bir anlatın ne mesajlar veriyorlar size. Neden Ehlibeyt uğruna hizmet etmek yerine çıkarınız için yıl alıyorsunuz onu da söyleyin bize
  Mengüllü:
[26.05.2014 - 14:48]  
Merhaba. sevgili Ehlibeyt derneği. Öncelikle sizin sahip çıkmanız gereken HZ.Ali sevgisi ve Ehlibeyt sevgisinin MEHMET GÜVEN tarafından paylaşıyor olmasına sevinmeniz gerekir. Çıkar amaçlı bir sürü hacı hoca gördük. ayrıca bir sürü Alevi derneği gördük ki Sözde Alevileri Hz.Ali sevgisine sahip çıkacak gibi görünüp sonra da çıkarları uğruna bu insanları yalnız bıraktılar. Bizler Saygıdeğer Mehmet GÜVEN'in bu yolda bu uğurda neleri feda ettiğini biliyoruz. Yıllardır bir çıkarı olmadığını da biliyoruz ve bugüne kadar çıkar amaçlı tekbir eylem ve söylemi de olmamıştır. Ancak sizlerin de alevilere ne kadar sahip çıktığınızı da biliyoruz. Özetle: çıkar gözetmeyin artık. Peygamberleri rüyamızda gördüğünüzü diyorsunuz ya bir anlatın ne mesajlar veriyorlar size. Neden Ehlibeyt uğruna hizmet etmek yerine çıkarınız için yıl alıyorsunuz onu da söyleyin bize
  Mengen:
[26.05.2014 - 14:36]  
Diyelim ki yalan söylüyor, insanları iman etmeye,Allah ı zikretmeye, namaza islama davet etmesi bizim kötülüğümüz için mi her türlü hayır.
  ali mengüllüoğlu:
[26.05.2014 - 14:26]  
SAYIN MEHMET GÜVEN BEYEFENDI ZUHUR DIYOR KONUYU ANLAMAK ISTEMEYEN SAHISLARDA KIYAMET DIYOR EĞER İNSAN ZUHUR ILE KIYAMET ARASINDAKI FARKI BILMIYORSA OGRENMELI ANLAMIYORSA YORUM YAPMAMALI
  emre yolcu:
[26.05.2014 - 14:13]  
Biz her zaman seyidimiz mehmet güvenin yanındayız ona inanıyor ve güveniyoruz allah yınsıro ya seydi
  ahmet gunes:
[26.05.2014 - 13:51]  
Allah insirak ya seydi ne diyorsa doğru allah irzikak ya seydi seyidimizi anlamak ona inanmak izin dinlemeniz gerekiyor canım feda olsun....!
  zehiye pazarbaşı:
[26.05.2014 - 13:27]  
Sn çukurova Press Haber yöneticilerine;öncelikle tarafsız doğru haber yayıncılığınızdan dolayı sizleri kutluyorum.ve teşekkür ediyorum.Bu değerli şahsın toplulumuza karşı menfaat beklemeden yapmış olduğu bu güzel hizmetleri en belirgin şekilde kamu oyuna yansıtığınız içinde sizlere müteşekkirim.
  Gökhan33:
[26.05.2014 - 13:21]  
SEVGILI KARDESLER, YAZIYI ANLAYARAK OKUDUYSANIZ, MEHMET GÜVEN KENDISIYLE ILGILI BEN BUYUM VE SUYUM ZATEN DEMIYOR, SADECE GÖRDÜKLERINI VE KURAN HADISLERINE VE AYETLERE GÖRE PEYGAMBERLERI, NEBILERI VE EVLIYALARI RÜYASINDA GÖRENIN BASKA BIRSEY GÖRMESININ MÜMKÜN OLMADIGINI VE BU DOGRULTUDA HZ. MEHDININ ZUHURUN KENDISININ DEGIL HZ.ISANIN SÖYLEDIGI ANLASILIYOR. ISIN ÖZÜNDE MEHMET GÜVENIN SÖYLDIGI ILE FIILEN UYGALDIGINI GÖRÜYORUZ ZATEN. HZ. MEHDININ ZUHURUNA INANIP INANMAMAK INSANLARIN KENDINE ÖZ IRADESINE BAGLI BURADA COK ÖNEMLI OLAN MEHMET GÜVENIN INSANLARA SÖYLDEDIGI KURAN VE EHLILBEYTIN KURALLARINA UYMASIDIR. BUNU INSANLARA HATIRLATMAK VE INSANLARIN ÖRF ADETLERINI KORUMAK ICIN ELINDEN GELDIGINCE YARDIMCI OLUYORSA, BÖYLE INSANLARA EHLI IMAN OLAN VATANDASLARIN YARDIMICI OLMASI GEREKMIYORMU? YANLIS BUNUN NERESINDE DIYE NORMAL BIR VATANDAS OLARAK KENDIMIZE SORMAMIZ GEREKIYOR DIYE DÜSÜNÜYORUM.
  Hz Aliyi ve Ehlibeytini Sevenler dernegi:
[26.05.2014 - 12:51]  
Sayin Hoca Hz.Aliyi Ve Ehlibeytini sevmen cok Güzel Hayir islerinide Tavsiye etmen ve yapmanda cok güzel ama kendini bir Peygamber yerine koyman cok yanlis! bizde Rüyamizda Peygamberleri zaman zaman görüp onlarla konusuyoruz ama senin yaptigini yapmiyoruz! Peygambere sormuslar ne zaman kiyamet kopacak diye, oda Cevabinda Allahi inkar etmiyen bir tek kisi kalsa bile onun hatirina kiyamet kopmaz demis! birakin bu Hurafeleri herkes inancini istedigi gibi yasasin. Laik olun dini Peygamberi cikarlariniza alet etmeyin.
  adana adanalı:
[26.05.2014 - 11:55]  
öncelik le çukurova expres gazetesine saygılar ve gercekçi haber kaynaklarınıza başarılar. süleyman ördek bak kardeş bir insan inanmak istemediği zaman ne derse de inanmaz çünkü inanmak için değilde sadece inanmamak için okuyup dinliyor sun. sana ne dersek söyliyelim sen gene kendi bildiğini ve mantığına sığanı düşünecen. bizim inancımızı tamamen araştırım kuranı kerimi (s.a.)anayacak şekilde oku ve kendi inancına bağlan ve ehilbeytin dediğini uygula kalbin huzura kavuşur ve bu yolda inancın düzelir güzel kardeşim. ama herkesin inancına saygı duyuyorum çünkü gün gelecek herkes allaha hesap verecek ozaman bahaneleri ne olacak acaba. vallah kalpten inanıyorum allahıma binlerce şükür. yukardakı yayını art niyetle okuyan herkese lütfen art niyetle değilde hz aliye siz yakışır bir şekilde okuyup anlamanızı istrerim bu olanlar çıkarçılık niyetine değil kendi miletimizin yararınadır tabikide biz ehilbeyte uygun olursak. herşey için teşekürler
  MALKAN:
[26.05.2014 - 11:50]  
Aşağıdaki facebook yorumlarini okuyunca bir kaç GAFİL in sn.M.GUVEN'in insanlarımızı böldüğünden bahisle amacını aşan yazılar yazdıklarını okudum... Onlara kısa bir cevap vermek istiyorum: Biz aleviler Hz. Ali'yi canımız kadar severiz sn. M.GÜVEN de bu sevgiyi sonsuzluğa çıkarak "CANIM VE RUHUM HZ. ALİYE FEDA OLSUN" sözlerini yürekten ifade ederek bu aşk,şevkin ve bağlılığın boyutunu gözler önüne seriyor.. Hz Aliyi canı ve ruhu kadar sevmek ve ona canini feda etmek insanlarımızı bölmek ise bu suçu bizde işliyoruz...
  MALKAN:
[26.05.2014 - 11:41]  
Aşağıdaki facebook yorumlarini okuyunca bir kaç GAFİL in sn.M.GUVEN'in insanlarımızı böldüğünden bahisle amacını aşan yazılar yazdıklarını okudum... Onlara kısa bir cevap vermek istiyorum: Biz aleviler Hz. Ali'yi canımız kadar severiz sn. M.GÜVEN de bu sevgiyi sonsuzluğa çıkarak "CANIM VE RUHUM HZ. ALİYE FEDA OLSUN" sözlerini yürekten ifade ederek bu aşk,şevkin ve bağlılığın boyutunu gözler önüne seriyor.. Hz Aliyi canı ve ruhu kadar sevmek ve ona canini feda etmek insanlarımızı bölmek ise bu suçu bizde işliyoruz...
  Mengülllü:
[26.05.2014 - 11:28]  
Ikra bismi rabbikel 3azim. OKU- Allahın adı ile oku. OKU araştır düşün harmanla ve karar ver. Sanırsın HZ.Mehdi'nin geleceğini kendilerine posta yoluyla bildirilecek. :)
  Mecit Yavuz:
[26.05.2014 - 11:00]  
SELAM BAŞTA ÇUKUROVA PRESS GAZETESİNE VE GAZETECİ SABİT ÖZKESER KARDEŞİME TEBRİKLER. SAYIN MEHMET GÜVEN BEYEFENDİ HOCAMIZA BU ZAMANA KADAR OLMADIK ŞEYLER HAKINDA KONUŞULMASI BU SAYEDE EN AZINDAN GERCEKLERI DAHA YAKINDAN GÖEMELERI KULAKTAN DUYMA DEYİLDE DİREK SAYIN MEHMET GÜVEN HOCAMIZDAN DUYMALARI AŞIKARDIR BU ZAMANA KADAR HEP TOPLUMDA KARDEŞLİĞİ HZ ALİ VE HZ MUHAMED VE ELİ BEYTEN BAŞKA BİR ŞEY SÖYLEMEDİĞİ HERKESİ GÜZELİĞE DAVET ETİĞİNİ ALİVİLİĞİN GEREKSİMLERİNİ VE BAĞLI OLDUĞU EHLİLBEYT SEVGİSİ NDEN BAŞAKA BİR ŞEY İSTEMEDIĞİNİ DEFALARCA VE YILARDIR SÖYLEMEKTEDIR MALESEF ALEVİ TOPLUMUMUZUN BAZI HOCA KESİMLERİ ONA KARŞI GELMELERI TOPLAUMDA AYIRŞMAYA NEDEN OLMUŞTUR SAYIN MEHMET GÜVEN HOCAMIZ SADECE ONLARI DİNİMİZİN GEREKLERINI YERNE GETIRMELERI KONUSUNDA TELKINDE BULUNMUŞTUR UMARIM ALEVİ TOPLUMU BIRAN ÖNCE GERÇEKLERI GÖRÜRÜR GERCEK EHLİLBEYT SEVGİİNDE BİRLEŞİRLER SAYIN MEHMET GUVEN HOCAMIZA GAZTENINIZN NEZDINE YAPMIŞ OLDUĞU TUM GÜZELİKLER VE ÇALIŞMALR İÇİN ÇOK TEŞKEKÜR EDERİM SEVGİ VE SAYGILARIMLA...
  Hadırlı,dan:
[26.05.2014 - 10:42]  
YAZIK ÇOK YAZIK BU TOPLUMA NE OLUYOR BÖYLE HERKES AKLINIMI YİTİRMİŞ,Kİ BU BEYİN ÖZÜRLÜ SOYTARININ SÖYLEDEİKLERİNİ TAKDİR VE TASVİP EDİYOR HEYYYYYYYYYY KENDİNİZE GELİN BEEEEE NE DEMEK BEN KIYAMETİN KOPACAĞINI SÖYLEMEDİM,DE MEHDİNİN İNECEĞİNİ SÖYLEDİM SEN DALGAMI GEÇİYORSUN BE ZATEN MEHDİNİN ZUHUR EDECEĞİ KIYAMET ALAMETİ DEĞİLMİDİR,ALLAHAŞKINA EYYY MİLLET AKLINIZI BAŞINIZA ALIN 2 AYET BİLMEYEN BİRİNE VAHİY,Mİ GELİR .YAZIKLAR OLSUN REZİL OLUYORUZ REZİİİİİİİİİİİİİİİLLLLLL..
  Şekip mengullu oğlulu:
[26.05.2014 - 10:39]  
Evet bu konu ile ilgilenenler için derim ki, mehmet güven adlı arkadaşımızı şahsen ve yakinen tanır şahsına da büyük saygım vardır. dolayısı ile kendisi ile yapılan bu mulakatta anlattıkları şeyleri yıllardır aynı şekilde halka anlatmaktadır. bu bildirimi yayması ile beraber dediği gibi hatay ve çevresinde evliya bildiğimiz şahsiyetlerin mezarlarını onarıyor, çevre düzenlemelerini yapıyor ve sonunda adaklar keserek fakır fukaraya ve ihtiyacı olanlara yemekler pişirilip, yedirip dağıtılmasını sağlamaktadır,benim bildiğim hatayda ve özellikle çevremizde yüzlerce makamın islahını yaptığını ve hiç bir allahın kulundan bir lira olsa dahi katkı almadığını biliyorum, sadece bazı hayır severlerin iş gücü ile arada sırada yardımda bulunduğunu çok iyi biliyorum.mehmet güvenin bu emeğine karşılık bu güne kadar halktan şu tavsiyelerden başka bir istediği olmamıştır, halktan , birbirlerini sevmelerini, ehlibeyt ahlak ve edabına uyulmasını, kötülükleri bırakıp iyiliklerde bulunulmasını tekrar tekrar halka anlatmaktadır,bu arada mehdinin 2019 da zuhur edeceğini söylemekte ve bu emrin kendisinden değil böyle emredildiğini ifade etmektedir bu iddia da bir sakınca olmayacağının kanaatindeyim , tabii ki isteyen inanır istemeyen inanmaz zaman yakındır ve ALLAH kime ömür verirse her şeyi gözü ile o tarihte görürlerdir, bu günlerde mehdinin zuhuru için yalnız mehmet güven değil dunyanın her kesiminden dillendirilmektedir. kimse itiraz etmemekte ve de sesi çıkmamaktadır,zaten her şeyi ile zuhurun alemetleri dünyayı sarmış bulunmaktadır,buyurun görün, bu günlerde kardeş kardeşi tanımamakta, herkes dini vijdanı kullanarak dinsizliğin vede vijdansızlığının alası yapılmaktadır.dünyayı fitne fesat bürümüş islah yerine tahrikler vede zulumlar uygulanmakta müslüman müslümanı cihad diye kesip öldürmekte, şahsi menfaatler ön plana çıkmış kimse kimseyi tanımamakta ve her yer felakete sürülmektedir ,işte bu hal ve hareketler varken ,evet birileri çıkıp insanları ve özellikle müslümanları hıdayete davet edecek şahsiyetlere ihtiyaç vardır , nedir bu kavgalar, bir birimizi kötülemeler, nedir alıp vermediğimiz bir birimizden, biri çıkıp insanları iyiliğe ve de insanlığa davet etmesinden daha iyi bir faaliyet varmıdır acaba, bu görevi her insan, her din adamı ve de her yetkili ve etkili kişilerin yapması lazım olan şartlardır. böyle birileri çıkıp insanları hıdayete davet ederse ne mutlu biz insanlara, evet bu günlerde her zamankinden fazla iyiliğe, kardeşliğe barışa,huzura ve hidayete ihtiyacımız vardır.dilerimki barışa ve huzura bütün din adamlarımız dahil devletimizinde yetkili ve etkili şahsiyetlerinin gayret ve çabaları ile katkıda bulunmaları gereği vardır, inşallah bu kötü bulutlar dağılır ve hatay başta olmak üzere bütün türkiyeye huzur barış ve kardeşlik ruhu aşılanmış olur , dolayısı ile bütün dünyaya, barış huzur.sukunet , hidayet ve kardeşlik ihsan etmesini Yüce ALLAH'tan niyaz eder, HZ MEHDi' nin en kısa zamanda zuhur etmesini dilerim..SAYGILARIMLA...
  Yorgun savasci:
[26.05.2014 - 09:49]  
Sayin çukurova Press Haber yöneticilerini yapmişş olduklari bu doğru haberden dolayi tebrik ediyorum.önceki haberde olumsuz eleştirilerin karşisinda haberin çarpitilmasindan dolayi yorum yapmiştim.Ama herkes taşidiği misyonu hakkiyla yerine getirdiği takdirde kazanan halk ve kendileri olacaktir. 2019 tarihi bende bir vecize çağriştirdi. Her yüz yilda dünyaya dahi bir önder gelir. sözüne istinaden 1919 da ATATüRK, 2019 dada Hz Mehdi a.s nin zuhuru örtüşmektedir. Mevlam tüm inanalaari o gün yüzü beyaz olanlardan eylesin. Bu uğurda canim feda olsun. Yapmiş olduğu eserlerin hiç birine adini yazmamiş ve hiç bir sözünde kendini övmemiştir.
  Aylin Eker:
[26.05.2014 - 09:10]  
يا علي . Allah bilir deniliyor ya. Zaten Mehmet Güven de ben biliyorum demiyor ki.Allah biliyor diyor. haber etmem için verildi bu görev diyor. Ister inan ister inanma diyor. Yahu arkadaş-madem ki inanmıyorsun nedendir bu korkun ve endişen. Inanıyorsan saygı duy, İnanmıyorsan da 2019u bekle. bu kadar basit. ha bu süre içinde de ibadetin yapmakta da özgürsün.
  Gülçiçek:
[26.05.2014 - 08:51]  
Ben mersin de ikamet eden biriyim.Daha öncede mehmet güven i duymuştuk.Kendisini hocalarımıza sorduk.Bize verilen tek somut cevap,sakın ona tabi olmayın ,o fethullahçıdır.ona aşırı bir şekilde sövülmektedir.Bundan dolayı insanların gittiği yalnış yoldan ,ben dahil olmak üzere geri döneceklerinden eminim.Fethullah gülen le itham edilmesi sizin yaptıgınız araştırmaları ,gözönünde bulundurursak,tamamen yalan olduğu anlaşılmaktadır.
  Kerim Kerimoglu:
[26.05.2014 - 01:09]  
Cukurovapress yetkililerine ve Sayin Sabit Özkeser`e kendilerine ilk yapmis olduklari haberle ilgili yapilan tepkilere kulak verip gercekleri arastirarak insanlarin yillardir ellerinden geleni yaparak üzerini örtmeye ve hatta yok etmeye calistiklari TÜM INSANLIK icin cok önemli bir konu olan Mehmet Güvenin gercek kimligini tarafsiz ve birebir insanlarin bilgisine sundugunuzdan dolayi Tesekkur ediyorum.
  Ali nerdeyse hak ordadir:
[26.05.2014 - 00:22]  
Sen Süleyman Ördek ne yazik ki gördüklerini idrak edemeyen söyleneni duymayan okudugunu anlamayan birisin. Senin gibiler her Zaman iyi Temiz hak yolundan ayrilmiyan insanlara iftira atar ve yalanlar. Hakyolunu ariyan HZ ALIyi ve EHLIBEYTI seven insanlarin kalbine vesvese ve süphe düsürrmek icin elinden geleni yapar.senin gibi sahislarin ne oldugu bellidir.
  Mert Kerküt:
[25.05.2014 - 23:55]  
Çukurova Gazetesini Yaptıkları Bu Değerli Röportaj Nedeniyle Tebrik Eder , Açık Ve Net Bilgiler Verip Halkı Aydınlattığı İçin Kendilerine Teşekkür Ederim.
  hüseyin gül:
[25.05.2014 - 23:53]  
HABER YAYINCILIĞINIZIN YAPMIŞ OLDUĞU EN İSABETLİ BİR HABER OLDUĞUNU DÜŞÜYORUM,AYRICA BU ZAT HAKKINDA ÇOK YALAN YANLIŞ İFTİRALAR ATILDIĞINI VURGULAYARAK ,TARAFINIZDAN BÜYÜK BİR CESARETLE BU HABERİ ENDOĞRU ŞEKİLDE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ,SİZE VE EKİP ARKADAŞLARINIZA ÇOK ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ,MEVLA ALİ'' BİZİ RAHMETİNDEN VE VİLAYETİNDEN AYIRMASIN SAYGILAR,
  Gökhan Püsküllü:
[25.05.2014 - 23:27]  
ARKADAS SENDEN VE SENIN GIBILERDEN NE KÖR NE SAGIR OLUR ZATEN,SIZIN GIBILERI KURANI KERIMDE BAHSEDILEN 'BIZ ONLARIN KALBLERINI MÜHÜRLEDIK' DEDIKLERINDEN OLDUGUNUZDAN. KÖR VE SAGIR OLANIN HIC OLMASSA KALBI MÜHÜRLÜ DEGIL

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YAŞAM Haberleri

Başlık Tarih
 
Polis sahip çıktı …22 Kasım 2017
Başkan Çetin’den uyuşturucuya savaş22 Kasım 2017
Kredi çekti, arabasını satıp hayatını köpeklere adadı22 Kasım 2017
Savaşın çocukları haklarını öğrendi21 Kasım 2017
“Çocukları tüm kötülüklerden korumalıyız”20 Kasım 2017
Kadıköy’de denize düşen vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı19 Kasım 2017
Protez bacağı çalınan engelli adama emeklilik sürprizi18 Kasım 2017
Dünya Prematüre Günü’nde aceleci bebekler doktorlarıyla buluştu18 Kasım 2017
Magandanın tehlikeli şovu kamerada18 Kasım 2017
“Toplumda şiddete karşı farkındalık oluşturmalıyız”16 Kasım 2017
“Hekimler zan altında bırakılıyor”16 Kasım 2017
“Kızılay, tarihi bir misyona sahip”15 Kasım 2017
“Gerekli bilinç mutlaka sağlanmalı”15 Kasım 2017
Özdoğu ve Boğa Berlin’den ödülle döndü14 Kasım 2017
Eşini 2 saat kemerle dövdü14 Kasım 2017
Savcılık engel oldu…13 Kasım 2017
Özcan Zenger’in mutlu günü13 Kasım 2017
Atatürk’ün naaşı Anıtkabir’e nakledilirken oradaydı12 Kasım 2017
Kaymakam Genel’in odası görenleri şaşırtıyor 12 Kasım 2017
6 metre çapındaki bin 500 yıllık zeytin ağacı görenlerin ilgi odağı oluyor11 Kasım 2017
Lösemili çocuklar için eğlence düzenlendi11 Kasım 2017
Lösemili çocuklar “sanal gerçeklik” ile eğlendi11 Kasım 2017
"Fethullah hoca" denmesinden rahatsız olan öğretim görevlisi adını değiştirdi 11 Kasım 2017
Özlemle andık…10 Kasım 2017
Yaşar Kemal sevgisi salona sığmadı10 Kasım 2017
Minik öğrencileri Ata’yı andı 10 Kasım 2017
Cennet, Türkmen ailelerin “Yardım Meleği” oldu 10 Kasım 2017
“Gösterdiği yoldan asla dönmeyeceğiz”09 Kasım 2017
“Yaşar Kemal Sanat Günleri” ünlü isimleri buluşturdu09 Kasım 2017
Kamyonun çarptığı iki kardeş hayatını kaybetti 09 Kasım 2017
Köy korucusunun katili damadı çıktı09 Kasım 2017
10 kilo sucuğu drone’la pişirdiler09 Kasım 2017
“Güney Adana’da El Ele verelim Kanseri Yenelim” projesi hayatta08 Kasım 2017
Şiddet mağduru kadınlara ifade için özel merkez07 Kasım 2017
Yozgatlıların BALKON keyfi07 Kasım 2017
“Kararlıyız”06 Kasım 2017
Önemli isimleri buluşturan düğün06 Kasım 2017
“Dinimizin organ bağışına bakışı olumludur” 06 Kasım 2017
İmece usulü kış hazırlığı05 Kasım 2017
“Sağlık turizminde hedef 20 milyar dolar”05 Kasım 2017
Final’den kan bağışına destek05 Kasım 2017
“Müftüler din hizmetiyle uğraşsın”05 Kasım 2017
Buka Sofa Adana’da Gizerler AVM’de açıldı04 Kasım 2017
Eski belediye başkanı Adil Aygül hayatını kaybetti |04 Kasım 2017
Dünyada ikinci kez rastlanan vaka doktorları bile şaşırttı04 Kasım 2017
Kaliteli zeytinyağı koklayarak anlaşılır mı ?03 Kasım 2017
Hain saldırı: 8 şehit02 Kasım 2017
Öğrencilerin ihtiyaçları Şırnak'a ulaştı02 Kasım 2017
Hortum mağduru köylülere yardım eli uzandı02 Kasım 2017
Jandarma Çocuk Dergisi tanıtıldı02 Kasım 2017
Yunus ekipleri torbacılara göz açtırmıyor 02 Kasım 2017
Sokak ortasında öldürüldü 02 Kasım 2017
Radara değil şoka girdi02 Kasım 2017
Pekmez kazanları kaynıyor02 Kasım 2017
Berivan'ın annesi, "Kızımı kurye olarak kullandılar" 01 Kasım 2017
Berivan'ın son sözü "sık" oldu 01 Kasım 2017
Flamingolar Türkiye’yi sevdi31 Ekim 2017
Suçüstü yakalanan dilenciden şok sözler30 Ekim 2017
Coşku ile kutladık29 Ekim 2017
Sosyal konutların inşaatı başladı29 Ekim 2017
Köpek leopara annelik yapıyor28 Ekim 2017
ŞENNUR Ailesi’nin mutlu günü27 Ekim 2017
Çukurova-Etiyopya işbirliği26 Ekim 2017
Erken tanı ile tedavi başarısı yüzde 90’lara ulaşıyor26 Ekim 2017
“Her yerde olacağız”25 Ekim 2017
ADD Ahmet Taner Kışlalı’yı andı24 Ekim 2017
Adana Kent Konseyi “Şehir ve Sivil Toplum Zirvesi”nde24 Ekim 2017
“Kahramanlık hem kanlarında hem de yüreklerinde var”24 Ekim 2017
Çetin, Mert’e sözünü tuttu23 Ekim 2017
Tarihi Haliç Tersanesindeki vincin zirvesine böyle tırmandılar23 Ekim 2017
Misis Festivali coşkulu geçti22 Ekim 2017
Talat Terim ameliyat oldu22 Ekim 2017
Sözlü, Doğankent’te vatandaşla bir arada22 Ekim 2017
Düzenek kurup annesine kendini öldürten genç toprağa verildi22 Ekim 2017
Yayaya çarpan sürücüye mahalleliden meydan dayağı22 Ekim 2017
Kapı koluna kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü21 Ekim 2017
Anamurlu 3 öğrenciden örnek davranış21 Ekim 2017
Kozan Belediye Sineması İmamoğlu’ndan gelen öğrencileri misafir etti.21 Ekim 2017
Ses kısıklığı reflü habercisi olabilir21 Ekim 2017
TAKINTILIYSANIZ UZAK DURUN !21 Ekim 2017
İdrar yolu enfeksiyonuna dikkat 21 Ekim 2017
Çocuklarda süt dişi çürüklerine dikkat21 Ekim 2017
Hava ambulansı 1 günlük bebek için havalandı 21 Ekim 2017
Geri geri giden minibüs ABD vatandaşı adama böyle çarptı21 Ekim 2017
Hava Limanı esnafından Aşure Günü…20 Ekim 2017
9 ayda 298 kadın hayatını kaybetti 20 Ekim 2017
“Uyuşturucu ile mücadele sürekli gündemde olmalı”20 Ekim 2017
Hatay Lezzetleri artık Adana’da20 Ekim 2017
O anları anlattı…19 Ekim 2017
Soykan ile Berfin’in mutlu günü19 Ekim 2017
Kreş öğrencilerine sağlık taraması yapıldı19 Ekim 2017
Kurtuluşun coşkusu Saimbeyli’yi sardı19 Ekim 2017
lhlamurun fiyatı çeyrek altını geçti19 Ekim 2017
“Gençlerimizin zehirlenmesini önleyeceğiz”18 Ekim 2017
Polis servis aracına bombalı saldırı: 12 yaralı 17 Ekim 2017
ESENDEMİR’lerin acı günü17 Ekim 2017
Şırnak’tan Sözlü’ye mektup var!17 Ekim 2017
Yeşilyurt’ta Aşure etkinliğine yoğun ilgi16 Ekim 2017
Sevgi Adası'nda "Selfie" keyfi16 Ekim 2017
AKÇAYA PLAKET16 Ekim 2017
Kamyona çarpan kadın sürücü hayatını kaybetti16 Ekim 2017
MMO’dan trafikte yürüyen bombalar uyarısı15 Ekim 2017
Engeller kalktı herkes zumba yaptı15 Ekim 2017
Boru hattı kazılarında Roma mezarları bulundu15 Ekim 2017
Yaşam Boyu Eğitime Destek14 Ekim 2017
Havalandırmada Hint Keneviri14 Ekim 2017
İtfaiye ekiplerince kurtarılan kedi, barınağa teslim edildi.14 Ekim 2017
Bilgiye açık obeziteye kapalıyız! 14 Ekim 2017
Bunu yapan insan olamaz: Göz göre böyle ezdi14 Ekim 2017
Abdurrahman Altınok anıldı13 Ekim 2017
Adana merkezli dev operasyon13 Ekim 2017
Mehmetçiğe sevgi seli: Birbirleriyle yarıştılar13 Ekim 2017
Abdurrahman Altınok bugün anılıyor12 Ekim 2017
Prof.Dr. Aksu vefat etti12 Ekim 2017
‘Karagün Dostu’ Kızılay12 Ekim 2017
11 farklı adrese şafak vakti operasyonu: Çok sayıda gözaltı var12 Ekim 2017
Alevi toplumundan büyük tepki11 Ekim 2017
“Hizmetleri anlatmaya zaman yetmiyor”11 Ekim 2017
Curling Çukurova’da yaygınlaşıyor11 Ekim 2017
Kan ve kök hücre bağışı etkinliği10 Ekim 2017
Öğrenci okul yolunda kazada öldü 10 Ekim 2017
Unuttuğu çantayı getirmeyen şoföre kızıp servis şoförü oldu10 Ekim 2017
D100 karayolunda tır ile işçi servisi çarpıştı09 Ekim 2017
Silahlı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı08 Ekim 2017
Oğlunu yakalattı08 Ekim 2017
Prof. Dr. Dağlı: "Sigara firmaları nikotinsiz sigara yapamazlar"07 Ekim 2017
Özgümüş dimdik ayakta06 Ekim 2017
İlk defa aşure yediler06 Ekim 2017
Adana Hacı- Bektaş Derneğinden Aşure ve anma05 Ekim 2017
Seyhan’dan 60 bin kişiye aşure05 Ekim 2017
Suriyeli genç kamyonetten atılarak öldürülmüş05 Ekim 2017
"Evcil hayvanlarla ruh sağlığınızı düzeltin"05 Ekim 2017
17 bin yeni doğan bebek ziyaret edildi05 Ekim 2017
Yaşlılara sazlı, sözlü sağlık hizmeti04 Ekim 2017
“İtfaiye ekiplerimiz canları pahasına çalışıyorlar”03 Ekim 2017
“Biz halkın dediğini yaparız”02 Ekim 2017
Her şey Adana’nın huzuru için01 Ekim 2017
Ölümlü kazada sürücü 15 yaşında kız çıktı01 Ekim 2017
2 gençkiz el ele sulama kanalına atladı01 Ekim 2017
Çerkes Kültür Derneği’nde yeni sezon heyecanı 01 Ekim 2017
Bir ömür boyu mutlu olmak için ‘evet’ dediler01 Ekim 2017
Balkondan sarkarak boya yaptı, yürekleri ağza getirdi30 Eylül 2017
Adana OSB’den eğitime destek30 Eylül 2017
Kredi kartı borcu yüzünden ailesi dağıldı30 Eylül 2017
Emniyet Müdürü Yıldız’dan ‘Uyuşturucuyla mücadele’ vurgusu 29 Eylül 2017
6 yaşındaki oğluyla kayıplara karıştı 29 Eylül 2017
Üzümün pestil, pekmez ve sucuk yolculuğu başladı29 Eylül 2017
“Uyuşturucu satılarak teröre finans sağlanıyor” 27 Eylül 2017
Seyhan, okul kantinlerini denetliyor27 Eylül 2017
Magandalar havaya ateş açtı 1’i hamile 2 kadın yaralandı27 Eylül 2017
Acil servise gelenlerin çoğu acil hasta değil 26 Eylül 2017
Gitmelerini rica etti, ayılar da gitti26 Eylül 2017
"Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu" sloganıyla pedal çevirdiler25 Eylül 2017
Biyonik kulaklık alınmazsa Derya duyamayacak 25 Eylül 2017
Çocukların dramı mahalleliyi ağlattı…24 Eylül 2017
“Ciddi tehditler önümüzde duruyor”24 Eylül 2017
Üzelgeçici’den miniklere kırtasiye malzemeleri 24 Eylül 2017
“Her bel ağrısı da bel fıtığı değildir!”22 Eylül 2017
'Ruhi Tesisat' ekibinden ruhsal terapi22 Eylül 2017
Alzhemier Günü etkinliği22 Eylül 2017
Yaşlı adamın suratına kezzap döküp kaçtılar 21 Eylül 2017
Havada 4 saat kalarak rekor kırdı21 Eylül 2017
Ayva gün sayıyor20 Eylül 2017
Çukurova’dan su oyun parkı20 Eylül 2017
İlk kez helikopterle hasta getirildi20 Eylül 2017
Zamanla yarıştılar, 3 kişiye hayat verdiler 20 Eylül 2017
Kök hücre bağışı için 935 kilometre pedal çevirecek18 Eylül 2017
Genç cildin sırları 18 Eylül 2017
Görenleri kendine hayran bırakıyor18 Eylül 2017
“TARLADAN OKULA ÇOCUKEVİ” ÇOCUK: KÜÇÜK DEV İNSAN17 Eylül 2017
Sanayi çalışanlarına yangın önleme ve söndürme eğitimi16 Eylül 2017
Müşterilerine ‘cep mangal’ ile servis yapıyor16 Eylül 2017
Tek derdi çocuklarını okutmak15 Eylül 2017
Tek derdi çocuklarını okutmak15 Eylül 2017
Sözlü, Alevilerin Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı14 Eylül 2017
Binlerce sağlıkçının sorunu TBMM gündeminde14 Eylül 2017
Uslupehlivan tedavi görüyor14 Eylül 2017
Çılgın aşıktan havada evlenme teklifi14 Eylül 2017
Minninne grubundan Anıtkabir’e ziyaret13 Eylül 2017
40 yıldır mağarada yaşıyor13 Eylül 2017
Bu park kendi elektriğini kendisi üretiyor12 Eylül 2017
Trafik polisi 3 akrabasını öldürdü 11 Eylül 2017
Adana’da Erkan Koleji’nde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başladı. 11 Eylül 2017
Ağabeyinin nişanına giderken tren çarptı 11 Eylül 2017
İşte dünyanın en büyük meyvesi11 Eylül 2017
Adana'ya 40 bin metrekarelik kent meydanı10 Eylül 2017
12 EYLÜL’ÜN MİMARLARI: “ONLARIN ÇOCUKLARI” 10 Eylül 2017
Balıkçı köpek sahibine günlük iki kilo balık yakalıyor10 Eylül 2017
Bin 650 metre uçurumun kenarında fotoğraf kuyruğu09 Eylül 2017
Genç Türkler, başarılarıyla göğsümüzü kabartıyor09 Eylül 2017
“Uyuşturucu ve Okul Güvenliği” toplantısı08 Eylül 2017
Polis vatandaşları suç ve suçlulara karşı uyardı 08 Eylül 2017
2 milyon arı telef oldu08 Eylül 2017
Çocuğunu kaybetti, kendini çocuklara adadı07 Eylül 2017
Kenenin ısırdığı kadın karantina altında07 Eylül 2017
“Uyuşturucuyla mücadelede kesinlikle taviz vermeyeceğiz”07 Eylül 2017
Kuvözde enfeksiyon kaptı iddiası07 Eylül 2017
"Adana’yı daha iyi bir konuma getirmeliyiz” 07 Eylül 2017
Meteoroloji uyardı: Sıcak hava dalgası geliyor07 Eylül 2017
Bombalı eylem hazırlığındaki terörist öldürüldü06 Eylül 2017
'Kaza yolu' kapatılsın diye etten duvar ördüler 06 Eylül 2017
Adana'da terör operasyonu06 Eylül 2017
Trafikte kendini 'Süperman' sandı 06 Eylül 2017
Otomobilde ölü bulundu 06 Eylül 2017
Ampul biçimindeki domates görenleri şaşırtıyor06 Eylül 2017
CHP’li eski Başkan toprağa verildi05 Eylül 2017
Durakta bekleyen kadını kene ısırdı 05 Eylül 2017
Alerjik hastalıklardan korunmak için 9 öneri05 Eylül 2017
Onlar artık hayata bir başka gülümsüyor05 Eylül 2017
Bu da ’teleme’ yoğurdu05 Eylül 2017
Adana’dan Arakan mesajı04 Eylül 2017
Suriyeli kadın ile çocukları her yerde aranıyor04 Eylül 2017
“İslam Dünryası bir olmalı”04 Eylül 2017
9 aydır at sırtında04 Eylül 2017
Kenyalı çocuklar ilk kez uçurtmayla tanıştı01 Eylül 2017
Onlara bayram yok!01 Eylül 2017
Tunceli'de nöbetteki askere 'baba' sürprizi01 Eylül 2017
İlk kez kurbanlıkları olan kız çocuğu gözyaşlarına boğuldu01 Eylül 2017
Cemaat yolda namaz kıldı, halk otobüsü kontak kapattı 01 Eylül 2017
Dünya Arakan’daki katliamı seyrediyor31 Ağustos 2017
“Bayram tüm dünyaya barış getirsin”31 Ağustos 2017
“Bu zulüm durdurulmalıdır”31 Ağustos 2017
“Babam ne zaman gelecek ?”31 Ağustos 2017
Koltuk değnekli vatandaştan dua31 Ağustos 2017
Bir dakikada 3 kıyafet çalıp kayıplara karıştı31 Ağustos 2017
Yüreğimiz dağlandı30 Ağustos 2017
“İnsanlık katliamı durdurulsun”30 Ağustos 2017
“Kurban kesim tebliğine uyalım”30 Ağustos 2017
Satın alacakları domatesleri kendileri topluyorlar30 Ağustos 2017
Ünüvar’dan tam destek29 Ağustos 2017
Bakanlıktan iki hastanın ölümüyle ilgili açıklama29 Ağustos 2017
DEAŞ’a büyük darbe vuruldu 29 Ağustos 2017
Güvenlikçi olmak için sıraya girdiler29 Ağustos 2017
"Bu olayın peşini bırakmıyacağız" 28 Ağustos 2017
Karakışlakçı Bal ve Çilek Festivali 28 Ağustos 2017
Otistik çocukları için yardım istediler28 Ağustos 2017
Caddede rastgele açılan ateş sonucu öldü 28 Ağustos 2017
Otomobil çarptı hayatı karardı 28 Ağustos 2017
844 yıllık gelenek şehit Eren Bülbül için yapıldı28 Ağustos 2017
Muzaffer İzgü son günlerini bu odada geçirmiş27 Ağustos 2017
Usta yazar Muzaffer İzgü hayatını kaybetti27 Ağustos 2017
Yunus ekibi kaza yaptı: 2 yaralı27 Ağustos 2017
Kaymakam Genel’den ‘Gülek Kalesi’ keyfi26 Ağustos 2017
Bir yalan 20 yalanı daha gerektiriyor26 Ağustos 2017
Tatil sonrasına tatilde hazırlanın26 Ağustos 2017
Kozan Kaymakamı Avni Oral’a veda yemeği26 Ağustos 2017
Efsane spiker son yolculuğuna uğurlandı26 Ağustos 2017
Kısa dönem acemiler askerlik yemini etti25 Ağustos 2017
Mesut Mertcan hayatını kaybetti25 Ağustos 2017
Adana’ya gelirken kaza yaptılar: 2 ölü, 7 yaralı25 Ağustos 2017

MAÇ SKORLARI
PİYASALAR
Altın Fiyatları Döviz
..
MUSTAFA CİNER
GÜLMEK
29 Eylül 2017
ROJDİ HAN
RASS GELE!!!
15 Haziran 2017
En Çok Okunan
Basın İlan Kurumu
Gazeteler
ÇUKUROVA PRESS Facebook'da
Takvim
BASIN ILAN
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Yeni Üye | Hakkımızda | Sohbet Odası | İletişim | Künye
CH